Final Cut Pro X

Final Cut Pro X Mac için

Mac için tüm yeni Final Cut Pro

Final Cut Pro, yıllardır Apple'ın amiral gemisi video düzenleme programı olmuştur ancak Final Cut Pro X, 64 bit Mac'ler için tamamen yeni bir versiyonunu yeniden oluşturmuştur .

Tam açıklamayı görüntüle

AVANTAJLAR

  • Aşağıdan yeniden yazılmıştır
  • Daha net, daha basit Kakao arayüzü
  • 64 bit Mac'ler için tasarlandı
  • Yeni Mıknatıs Zaman Çizelgesi
  • Aslanta tam ekran modu
  • Çok hızlı

DEZAVANTAJLAR

  • Arayüz profesyonel zevkler için çok basitleştirilmiş olabilir

Çok iyi
8

Final Cut Pro, yıllardır Apple'ın amiral gemisi video düzenleme programı olmuştur ancak Final Cut Pro X, 64 bit Mac'ler için tamamen yeni bir versiyonunu yeniden oluşturmuştur .

Geliştirilmiş özellikler

Apple, Final Cut Pro'nun bir Manyetik Zaman Çizelgesi etrafında merkezlenmiş, klip çarpışma ve senkronizasyon sorunlarını ortadan kaldıran yeni bir video düzenleme sistemine sahip olduğunu iddia ediyor. Bu yeni Manyetik Zaman Çizelgesi , esnek, iz bırakmayan bir tuval üzerinde düzenleme yapmanıza olanak verirken, İçerik Otomatik Analizi, içeriğinizi içe aktarma türü, medya ve kişiler tarafından içe aktarıldığında kategorilere ayırır. İşleme için daha az beklemek de var çünkü Final Cut Pro X artık düzenleme ile devam ederken arka plan oluşturmayı destekliyor.

Final Cut Pro X, daha önceki versiyonlara göre çekimi içe aktarma konusunda daha az titiz. Artık , DSLR'lerden doğal AVCHD ve H.264 dahil olmak üzere daha geniş format formatlarını destekliyor. Final Cut Pro X, 64 bit Mac'lerin her santimini sıkıştırmak için tasarlandı ve en az 2 GB RAM'e ihtiyaç duyuyordu, ancak daha büyük projeler ve daha zengin etkiler için, en az 4 GB'a sahip olmanız önerilir - özellikle de dışa aktarmak istiyorsanız 4K .

Kullanımı daha kolay

Ana arayüzü yağmurluk ve onun giderek benzer görünümlü rağmen kullanımı genellikle daha kolay hale yepyeni Kakao tabanını verildi iMovie . Bazı profesyoneller için, bu, Final Cut görünümünü yaptığından ve önceki versiyonlardan biraz daha amatör hissettirdiği için biraz can sıkıcı olabilir. Multicam'ları kullanan filmler de, 10.0.3 sürümünde Final Cut Pro X'un tekrar desteklediğinden memnun olacaktır.

Serbest bırakıldığından bu yana Final Cut Pro X, videoları çoklu paylaşma özelliğini de ekledi Youtube Bir kerede hesaplar - muhtemelen daha aktif vloggerlar için büyük bir bonus.

Daha geniş bir itiraz

Final Cut Pro X, Apple'ın ünlü video editörünü çok daha güçlü hale getirirken basitleştiriyor. Özel taraftarlar ve profesyoneller değişmiş olan her şeyden memnun olmasa da, aşağılık hissettirildiğinden, yeni başlayanlar buna bayılacak.

Deneme yalnızca 10.0.6 sürümünde kullanılabilir. Tam sürüm aşağıdaki değişikliklerle 10.0.7'dir: Letterbox etkisi "Ofset" kaydırıcısı geri yüklendi Tek bir katman DVD oluştururken bir sorunu giderir Bazı üçüncü taraf efektlerinin Final Cut Pro'nun arka plan oluşturma sırasında askıda kalmasına neden olabilecek bir sorunu giderir. bazı üçüncü taraf geçişlerinin kaynak medya yerine siyahı yanlış kullanması sorunu. Hala beslenen MXF dosyalarını düzenlemek için destek ekler Görüntü Birimlerini içeren Hareket Şablonları Oluşturma sorunu giderir

Değişiklikler

  • Deneme yalnızca 10.0.6 sürümünde kullanılabilir. Tam sürüm aşağıdaki değişikliklerle 10.0.7'dir: Letterbox etkisi "Ofset" kaydırıcısı geri yüklendi Tek bir katman DVD oluştururken bir sorunu giderir Bazı üçüncü taraf efektlerinin Final Cut Pro'nun arka plan oluşturma sırasında askıda kalmasına neden olabilecek bir sorunu giderir. bazı üçüncü taraf geçişlerinin kaynak medya yerine siyahı yanlış kullanması sorunu. Hala beslenen MXF dosyalarını düzenlemek için destek ekler Görüntü Birimlerini içeren Hareket Şablonları Oluşturma sorunu giderir

mac için Multimedya en fazla indirilenler

Final Cut Pro X

İndir

Final Cut Pro X 10.2.3

Final Cut Pro X hakkında kullanıcı değerlendirmeleri

Sponsorlu×